Strona Muzeum Janusza Petera w Tomaszowie Lubelskim

Nasza propozycja edukacyjna na listopad

Spacer “Szlakiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim”

Podczas zajęć uczniowie zapoznają się z przebiegiem wizyty Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim odwiedzając sześć miejsc związanych z pobytem Marszałka w Tomaszowie Lubelskim.

Czas: ok. 1,5 h. koszt: 1 zł od osoby + 10 zł przewodnik

Lekcja muzealna: “Tomaszowskim szlakiem Warszawskiej Brygady Pancerno-Motorowej”

Zapoznamy się z historią Warszawskiej Brygady Pancerno-Motorowej oraz jej rolą w I bitwie pod Tomaszowem we wrześniu 1939 r. Prześledzimy jej ruchy w trakcie działań bitewnych i zapoznamy się z uzbrojeniem. Lekcja prowadzona na ekspozycji stałej “Bitwy pod Tomaszowem we wrześniu 1939 r.”. Istnieje możliwość przeprowadzenia zajęć w szkole.

Czas: ok. 1,5 h. koszt: 1 zł od osoby + 10 zł przewodnik

Między nami jest chemia (zajęcia dwupanelowe we współpracy z MiniLab)

Specjalna oferta edukacyjna łącząca historię, sztukę i nauki ścisłe. Zapraszamy na zajęcia w muzeum i laboratorium. Koszt zajęć: 20 zł od osoby + 10 zł (19 zł (laboratorium) + 1 zł od osoby i 10 zł za przewodnika (muzeum))

Zajęcia składają się z dwóch paneli:

W muzealnym lesie.

Poznamy tajemnice muzeum. Co kryje się w jego murach? Czemu zabytki chorują i jak się je leczy? Czemu muzealnik jest czasami detektywem? O czym opowiadają nam zabytki? Lekcja muzealna oparta na wystawie „Silva rerum. 60 lat Muzeum Regionalnego w Tomaszowie Lubelskim”.

Czas trwania: ok. 60 min.

Chemia w sztuce i historii (zajęcia prowadzone w pracowni MiniLab)

Jak chemia i fizyka pomaga muzealnikom odkrywać tajemnice? Co wspólnego ma grudka ziemi, mały robaczek i niepozorna roślinka z najwybitniejszymi dziełami malarskimi? Do czego przydawała się kura w dawnym budownictwie? Co wspólnego miał mistrz Twardowski z chemią i fizyką?

Czas trwania: ok. 60 min.

Dodaj komentarz

Skip to content