Strona Muzeum Janusza Petera w Tomaszowie Lubelskim

Interaktywna wystawa czasowa pt. „Wszystko… jest liczbą” została przygotowana przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ma ona na celu popularyzowanie wiedzy matematycznej w atrakcyjny i niecodzienny sposób.

Odwiedzając wystawę można się przekonać, że matematyka to nie tylko oderwane od rzeczywistości liczby, wzory i rysunki. Dzięki wystawie odwiedzający doświadczą, że matematykę łatwo można znaleźć wokół nas, i że znajduje ona praktyczne zastosowanie w wielu dziedzinach aktywności człowieka.

Wystawa podzielona jest na bloki tematyczne takie jak: „Najsłynniejsze twierdzenie” (w którym z łatwością możemy udowodnić twierdzenie Pitagorasa), „Matematyka w sztuce”, w którym odkryjemy tajniki perspektywy, „Matematyka na mapie”, ”Zabawy liczbami”, czy „Matematyka gam i interwałów”, w którym przekonamy się jak wiele wspólnego mają ze sobą matematyka i muzyka. Na wystawie będzie można również poznać tajniki szyfrowania i kodowania. Każdy odwiedzający wystawę będzie mógł się przekonać, że…wszystko…jest liczbą !

Na wystawie dostępnych jest ok. 60 stanowisk doświadczalnych.

Wystawa dostępna dla zwiedzających w godzinach pracy muzeum.

Wystawa czynna: 27.09.2023-16.02.2024 r.

Skip to content