Strona Muzeum Janusza Petera w Tomaszowie Lubelskim

Muzeum Regionalne w Tomaszowie Lubelskim proponuje zajęcia dotyczące historii regionu tomaszowskiego i miasta Tomaszowa Lubelskiego od czasów najdawniejszych po wiek XX. Proponowane zajęcia wpisują się w podstawę programową. Można je modyfikować w zależności od indywidualnych potrzeb danej grupy. Zajęcia odbywają się w zależności od tematu w dwóch siedzibach muzeum – ul. Wyspiańskiego 8a i Izbie Pamięci Terroru Komunistycznego przy ul. Lwowskiej 64.
Przygotowujemy również zajęcia do wystaw czasowych, o których będziemy informować Państwa na bieżąco. Zapraszamy do zaglądania na naszą stronę internetową i Facebooka.
https://muzeum-tomaszow.pl/edukacja/
https://www.facebook.com/MuzRegTL

Zapisy pod nr tel. 84 664 27 74

Zwiedzanie Muzeum i lekcje muzealne dla grup przedszkolnych są bezpłatne.

MUZEALNY REBUS

Co to jest muzeum? Czy kustosz ma coś wspólnego z kurzem ? Co to jest eksponat ? O pracy i funkcji muzeum dla najmłodszych zwiedzających opowie kustosz. Będzie też okazja do zabawy z rebusami i odkrywaniem muzealnych skarbów na wystawach stałych i czasowych.

Przewidywany czas zajęć: 30-45 minut

Miejsce: ul. Wyspiańskiego 8a

JAK TO DAWNIEJ NA WSI BYWAŁO

Czym różnią się barylarze od tyszowiaków? Do czego służyła sofka? Czy pająk to tylko zwierzę?Co robił bednarz? Z czego szyto ubrania? Opowiemy o życiu na dawnej tomaszowskiej wsi, o pracy, o świętowaniu, o sztuce.


Przewidywany czas trwania: 30-45 minut

Miejsce: ul. Wyspiańskiego 8a

DOKTOR PETER JAKIEGO NIE ZNACIE !

Kim był dr Peter? Czym się zajmował? Dlaczego jest to ważna postać dla miasta i regionu? Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z niezwykłą postacią dr. Janusza Petera. Zobaczymy salonik dr. Petera, wraz z pamiątkami osobistymi, obrazami i nie tylko.

Przewidywany czas trwania: 30-45 minut

Miejsce: ul. Wyspiańskiego 8a

*Zajęcia mogą być połączone z prezentacją filmu dokumentalnego o dr. Peterze “Był dla nas jak Bóg”.

SPACERKIEM PO TOMASZOWIE

Spacer z przewodnikiem po Tomaszowie Lubelskim śladami historii i zabytków miasta.

Przewidywany czas zajęć: 1,5 – 2,5 godziny

Skip to content